السبت، 31 ديسمبر 2011

Firavunlar döneminde Ticaret

Sina Yarımadası boyunca doğudan kara yolları ile birlikte Afrika ve Avrupa ve Batı ile bazı yollar vardır Güney Batı Sahra ve Nil Nehri, komşu temas Mısır ülkelerinde önemli bir etkisi: üç kıtada olan aracılık coğrafi Mısır'a özgü sitesi,, oldu bu ülkeler ile ekonomik ve ticari ilişkileri.
 
Ve, ekonomik ve aile döneminde 3200 M.Ö. komşu ülkelerle ticaretin Rehber, Pfniqia pirinç ve çömlek içinde çam odun, yağ ve şarap ithal etmek lakaplı olan Levant ile iş ilişkileri kurmak için Mısır gayret kralları vardı. Bu ilişkiler M.Ö. 3500. M. genişletmiştir öncesi hanedan döneminde, geri dönebilir

 Abydos de kralların mezarları da Lübnan'dan ithal ahşap bazı kullandık. Ve Güney Irak'ta bazı kaplar bulundu.Güney yanı sıra Mısır ve geri Mısır Nubia abanoz ve fildişi ithalatı ve Mısır'dan taş kaplar ve çanak çömlek ile paylaşılan King (Khasekhem) dönemine ait İkinci Hanedanları 3000. M dönemine Nubia arasındaki ticari alışverişi gördüm.
 
Mısır her türlü batı yağlar, özellikle zeytinyağı, hem de hayvancılık Libya ithal edildi

M.Ö. 2700. M etrafında Eski Krallık başlaması ile biz de Ebu (Keops) atıfta bulunarak, büyük ikili ticaret hacmi gösterir kırk gemi, oluşan ticaret filosundaki sedir ağacı almak için Finike, ticaret misyonlarının gönderilen King (Bent), Dördüncü Hanedanının ilk kralı, bulmak Yunanistan adaların güney kıyısında, Kral (SSCB K) zamanında Beşinci Hanedanı döneminde genişletilmiştir Akdeniz'deki Girit adası ile Mısır ticari faaliyet varış.
 
 Güneyde de ticari o tahıl ve keten ve Mısır fayans değişimi olan beşinci ve altıncı Dördüncü Hanedanı döneminde Mısır ve Nubia arasındaki uçuşlarda, bal, hayvancılık ve Nubia bitkileri, genişletilmiş ticaret kumar oynamak için vardı ve Mısır ordusu ve çevirmenler bu kampanyalar görevlisi eşlik etti

.Batı'dan otlak bolluğu için koyun ve keçi ve ineklerden elde edilen tarafından, ve eski devlet sonunda Kuzey ve Güney arasındaki birlik sonu ve ülkenin parçalanması ve 2200 M.Ö. ilk çürüme dönemine giren sığır ithal ediliyordu. Ve 2062 . Ülkede görülmeyen M, yalnızca grup ve merkezi hükümetin çöküşüne kadar , faaliyet komşu ülkeler ile ticaret durdu.
 
. Orta Krallık 2062 başlamasıyla birlikte - 1675 BC CE, özellikle mermer getirmek için (Pont), kral gönderdi (Mentuhotep) ikinci filo işinde Güney ile faaliyete King (Mentuhotep) ikinci geri ticari misyonlar elleri de ikinci kez ülke bütünlüğünü sonra. Gevşek parçalar Kızıldeniz kıyısında kurulacak olan.
 
Doğu'da, Mısır Fenike ve Suriye, bu ülkede tencere, kumaş, keten ve turkuaz taş ve kereste ithal pirinç ve petrol ürünleri ve Irak'ın bazı ürünlerinin bertarafı için bir ticari pazar olarak Filistin ile ticari ilişkilerin güçlendirilmesi vardır

Batıda, King (Amenemhat) ilk ve (Senusret) hayvancılık birçok çeşit getirmek için ilk oğlu gönderdi.
 
. 1.675 M.Ö. M Orta Krallık çöküşünden ve yüz yıl için Hyksoslar Mısır'a saldırdı ve Asya halkları - ve onların kural ve sadece özellikle Doğu ve Batı ile, ticari faaliyet süspansiyon yol açan ülke, güneyinde Mısırlıların sadece kuralına ülkenin kuzey tabi, ama kadar güneyde Nubia ile sabit kalmıştır 1575 . m ve üçüncü kez ve modern bir devletin kurulması için Mısır birliğine Kral elinde bir kez daha ülkenin kurtuluşu (Ahmose I

Yeni Krallık 1575 yılı başında 950 . AD, Mısır bir patlama uygarlığın önceden sınırlarını güvence altına almak için doğuya ve batıya ya da güneyden hem de komşu ülkelerle savaşlar, bir dizi sonra büyük bir imparatorluk haline geldi ve Mısır sınır oldu, Kuzey Suriye (Suriye, Lübnan, Filistin gibi uzanan tanıkbatı Libya büyük bir bölümü) ve yukarı güneyde Nubia Dördüncü Katarakt için. olarak Mısır krallar, hükümdarlar görmüş ve Mısır güvenini kazanmak için büyük ölçüde diplomatik ve ticari ilişkiler kurmak için istekli komşu ülkelere ödenen güçlü bir imparatorluk kurmak için çalıştı.

Ve Mısır kontrolü altında komşu ülkeler girdi ve engeller olmadan birbirleri ile, bu ülkenin tüm zenginliğini aktarmak için tek bir devlet Vaguetsr içinde yani yarı- bu dönemde bir ticaret, olunca, orada, doğu ve batı, güney ve imparatorluğun merkezi arasında serbest ticaretin bir çeşit Mısır piyasaların karışımı tanık tüccar ve tüm ülkeler ve ülkelerin mal.

Dönemde devam Mısır filosu, modern devletin döneminde Luxor (Teb) başkenti eski dünyanın ve Dora sermayenin öpücüğü oldu, böylece ekonomik Mısır'ın en iyi ve en zengin dönemlerinden tanık ticaret her türlü Mısır'ın ihtiyaçlarını karşılamak üzere imparatorluğun parçaları arasındaki hareketi normal faaliyet ve dünyanın en zengin en zengin şehirlerinden biri haline gelmiştir . Bunun kanıtı o zaman Mısır ekonomisine geri kalanı üzerinde büyük etkisi olan
 
Yeni Krallık ve Mısır ölümü ile ilgili üçüncü başlayan çürüme dönemine girmek için 950 . 332 BC. M Mısır'da Firavun kez sonuna kadar Nubians, Libyalılar, Persler ve nihayet, (Alexander), en büyük ve Mısır ve komşuları wobbling arasındaki ticaret aktivite yabancıların egemenliği altında geldi. Ve kararsız politik koşullar ve iktidar, milliyet ve iç ilişkilerin doğasına bağlıdır. Onlar İran, Irak ve Güney Avrupa ve Güney Afrika diğer ülkelerde, Asya'da olsun, eklemek ticaret devam ederse Libya ve böylece tarihinin tanıklık etmemişti çünkü Bazen Mısır Libya ile Nubians tarafından ele geçirilmesi ile bir ticari faaliyet artış oldu idare ederken Mısır Nubians ve bazen Libya, bazen at her grup tarafından yönetilen bulmak önce.

Tarihi Mısır kural King (Basmatic) Ben 664 zamanında ile yirmi altıncı Hanedanı ile tanıklık. Ve hatta o dönemde Üçüncü King (Basmatic) döneminde 525 . MS bu ailenin kralları istedi Mısır kontrolünü aldıktan sonra büyük modern uygarlığın yeniden övgüler bazı alanlarda kontrolünü geri Mısır yaklaşık 134 yıl boyunca bu bölgelerin ülkeleri ile ticaretin devam aktivitesi ile doğu ya da güneyde Mısır kaybetti

 Bu dönemde en önemli olaylar Mısır bir filo ticari, güneyde Mısır limanlarından Kızıl Deniz'den, Afrika kıtasının kıyılarını keşfetmek yeni ticari pazarlara açmak için Afrika kıyısındaki tüm bağlantı noktaları geçen ve üç yıl kadar yolculuk devam göndermek için, o Afrika kıtasının etrafında yelken filo yönetimi ve Afrika'nın zengin yüklü Cebelitarık (sütunlar Herakles) ve boğaz yoluyla batıdan dönüş, tüm ülkelerin kayıtlarında ekip filo belirtilen olduğu Kızıl Deniz'den Abharhm, güneş altında solda ve belli bir noktada parlar ve Abharhm bulunduğunda güneş altında sağ taraftan parlar ve geçiş kanıt zamankıtanın Afrika kıyı bağlılıklarını için Ümit Güney Afrika'nın Cape de, filo Afrika kıtasının etrafında bir yolculuktur ilk kez.

Aynı zamanda ticaret ve keşif için, Mısır ve bu kıtanın keşfi Mısır filosunun ticari alacak ve çevirmenler, birbirlerine bu ticari misyonlar arasında çeviri bir ekip gerektirir dünyanın birçok, birçok halkla Asya veya Afrika ya da Avrupa'da olsun, farklı ülke arasındaki ticaret bu değişimi vardı . Çevirmenler Alqbwa (b düşünür ve AAU) kelimeleri yabancı şahıslarla ilgili kolaylığı için tercüme edilmiştirليست هناك تعليقات:

إرسال تعليق